Vasaku veeru navigatsioon

Tekkis küsimus?

Kirjuta meile!

… või helista 742 2409

Tagasi lehele Määratlemata

Muudame dendropargi sportimisvõimalused paremaks

Avaldatud: 6.10.2016

Multifunktsionaalse spordipargi rajamisest võidavad suusatajad, jooksjad, jalgpallurid ja discgolfarid

Tartu linna kaasava eelarve hääletusel tasub kõigil, kes harrastavad suusatamist, jooksmist, jalgpalli või discgolfi hääletada idee nr. 15 poolt, mille eesmärgiks on rajada Tartu Dendroparki multifunktsionaalne neljal aastaajal kasutatav spordipark.

Suusatamine

Tartu Dendropargi suusaradade igipõline probleem on see, et isegi heade lumeoludega jõutakse Dendropargi suusarade avamiseni hilja, kehvemate lumeoludega ei jõutagi. Peamine probleem seisneb selles, et suusaradade alla jääv pinnas on Emajõe kaldapiirkonnale omaselt pehme, mis ei võimalda esimese lume saabumisel kohe rajatraktoriga rada pressima minna – traktor upuks mutta!

Probleemi leevendaks oluliselt see, kui rajada suusaradade alla kruuskattega alus, mis ka pehmemates oludes suusaradu teha võimaldaks. Idee nr. 15 täpselt sellist plaani ette näebki.

Jooksmine

Jooksjad on lumevabal ajal silmitsi samade probleemidega nagu suusatajad talvel – rada on kohati väga soine ja märg ning see piirab oluliselt Dendropargi jooksuradade kasutamise võimalust.

Suusaradade alla jääva pinna kruusaga katmine oleks lahendus ka jooksjate jaoks. Nimelt oleksid need samad rajad lumevabal ajal jooksuradade eest. Hektel on Dendropargis üks suur kruusakattega lauge maa ring. See ring laieneks ka nõlvadele ja metsa vahele ning annaks seeläbi mitmekülgsemad jooksmisvõimalused Tartu Dendropargis.

Suusaõppenõlv

Idee näeb ette ka eraldi suusaõppenõlva rajamist suusaraja esimese tõusu ja esimese laskumise vahele. Suusaõppenõlv mõõtmetega 30×150 m koosneks laskumise õppenõlvast, teisaldavate postidega slaalomirajast, mogulirajast, väikesest suusahüppenõlvast ning suusamängude alast. Suusaõppenõlv loob tingimused ohutuks suusatamise algõpetuse läbiviimiseks nii, et see ei segaks teisi suusatajaid ega lõhuks rajatud murdmaaradu.

Discgolf

Discgolfi harrastajad saaksid uued tiialad, mis mitmetel radadel juba lagunema kipuvad. Lisaks saaksid mõned Tartu discgolfipargi rajad värske ilme ka paigutuse ja ülesehituse poolest. Uus radade paigutus jälgiks muuhulgas ka seda, et ristumine jooksu- ning suusaradadega oleks võimalikult väike ning et rajad asuksid kuivemal pinnasel.

Jalgpall

Kui Idee nr 15 saab teoks, oleks edaspidi Tartu Dendropargi ja Tähtvere Spordipargi kompleksis koht ka jalgpalluritele. Nimelt näeb plaan ette igamehe jalgpalliväljaku rajamist Tähtvere spordipargi territooriumile (kaks 2 x 3 m värvat).

Idee nr 15 „Multifunktsionaalse 4 aastaajal kasutatava spordipargi rajamine Dendroparki“ poolt saab hääletada siin: https://www.volis.ee/gvolis/osale/view/47?ettepanek=23213&kid=14833