Vasaku veeru navigatsioon

Tekkis küsimus?

Kirjuta meile!

… või helista 742 2409

BMX rada

Tartu BMX jalgrattakrossi rada on 350 m pikk ja ca 6–12 meetrit lai. Tartu raja disainer on Arturs Matisons Valmierast. Tema sõnul on Tartu rada kiire, kerge ja sobilik algajatele. Hiljuti on parandatud raja profiili, et käia kaasas harrastajate arenguga ning võimaldada harjutada võistlustel vajaminevaid tehnilisi oskusi.

Rajal kasutatakse UCI reeglitekohast stardiväravat, mis võimaldab läbi viia rahvusvahelisi võistlusi. Juba 4 aastat on korraldatud BMX Balti Karikavõistlusi, milles osavõtjaid Soomest Valgeveneni.

BMX rada Tähtvere spordipargis on avalikuks kasutamiseks kõikidele harrastajatele. Vigastuste vältimiseks palume nendel, kes ei ole liitunud treeningutega, sõitu alustada stardimäe poole pealt.

Raja kasutamine on jalgrattaklubidele tasuta, kuid selleks tuleb siiski sõlmida leping SA Tähtvere Puhkepargiga, et tagada rajal viibimise ainuõigus klubile ning leppida kokku raja hooldamise tingimustes. Raja kasutaja (klubi) vastutab trennilaste turvalisuse ja nõuetekohase varustuse olemasolu ja kasutamise eest.

Harrastajad on kohustatud rada kasutama sihtotstarbepäraselt, peavad olema varustatud nõuetekohase varustusega (kogu nägu kattev kiiver ja kaitsmed) ning kasutavad rada omal vastutusel. Mootorsõidukite, mudelautode vms-ga ei ole raja kasutamine lubatud!