Vasaku veeru navigatsioon

Tekkis küsimus?

Kirjuta meile!

… või helista 742 2409

« Tagasi lehele Teated

2017 aasta Tartu linna kaasava eelarve võiduprojekt jõudis lõpule

Avaldatud: 9.11.2018

Tartu linna poolt algatatud kaasava eelarve raames võitis 2017 aastal 1177 linlase toetusel projekt nimega „Liikumisrajad Emajõe kaldal Tähtvere dendropargis“. Linna poolt 75000 eurot koos võiduga saadud toetussumma on tänaseks kasutatud ning lubatud tööd lõpetatud.
2017 aasta lõpul võttis SA Tähtvere Puhkepark tollane juhataja ning ühtlasi ka liikumisradade idee algataja Marti Viilu ette projekteerimistingimuste loomise ning kuulutas välja konkursi. „Projekti eest küsitavad summad ulatusid 12 000 – 27 000 euroni“ lausus projekti algataja Marti Viilu. „Valituks osutus soodsaim pakkumine, kuna meie ressursid olid piiratud ja oluliseks sai pigem projekti elluviimine reaalsuses mitte paberil“ jätkas Viilu. „Idee formuleerus koostöös kohaliku kogukonnaga, et lisaks liikumisradadele võiks olla ka üks korralik puhkamise ja looduse nautimise koht“ lisas eestvedaja. „Siit sai alguse ka mõte korrastada kinnikasvanud tiik ning kujundada sellest soovitud puhkeala“ täiendas Viilu.

Peale mitmete koosolekute ja koosviibimiste maastikuarhitektide ja projekteerijatega Maastikuarhtiektuuri Büroo OÜ-st valmis projekt 2018 aasta kevadeks. Tehniliste töödega alustati hiliskevadel. Korrastati tiik ning alustati raja ning teede tegemist Emajõe äärde. „Projekti algne idee oli korrastada tiik ning teha see ilusaks kohaks kus veeta mõnusalt aega ning mille ümbruses on väga mõnus liikuda“ rääkis Marti Viilu. „Tõeline paradiis tervislike eluviisidega inimesele“ jätkas idee autor. Tiigile sai nimeks roositiik ning nimi tuleneb mõttest istutada tiiki erinevaid liike vesiroose. „Unistus on ka see, et sinna tuleks väike puidust astmestik, kus saaks tulevikus korraldada väiksemaid kontserte ning või näiteks abielluda“ rääkis Viilu. „Ning muidugi sooviks veel lisada siia mõnusad pingid kus istuda või miks mitte ka lamada ning kuulata linnulaulu ning olla küll linnas ent siiski looduse keskel“ jätkas idee autor ja eestvedaja.

Dendropark koos roositiigi ümbrusega ning Emajõe äärne liikumisrada on väga paljudele linlastele armastatud vaba aja veetmise ning sportimise koht. „Väga hea meel on näha, et see piirkond on silmnähtavalt paremas seisus kui varem“ sõnas seal tihedalt jooksmist harrastav harrastussportlane Kairi Ustav. „Tore on näha, et on nii palju tartlasi, kes kasutavad igapäevaselt Tähtvere puhkeparki, küll discgolfi mängimiseks, küll jooksmiseks, koerte jalutamiseks, aga on ka peresid kes lihtsalt jalutavad ning naudivad loodust“ jätkas Kairi Ustav.

Dendropargi ning roositiigi korrastus- ja ehitustöid teostas OÜ Nivoo. Tänaseks on tööd lõpetatud ning kaasava eelarve rahad kasutatud. Lähiajal ootab veel ees viitade paigaldamine.

Foto: Vaade roositiigile oktoobri lõpus. Foto autor: Margit Saar

Roositiik dendropargis - foto Margit Saar