Vasaku veeru navigatsioon

Tekkis küsimus?

Kirjuta meile!

… või helista 742 2409

« Tagasi lehele Teated

28.novembril toimus Tartu laulupeo avaüritus ning müüki tulid piletid 22.06.2019 toimuvale peakontserdile

Avaldatud: 28.11.2018

28.novembril toimus Tartus, Maarja kiriku ees Tartu laulupeo avaüritus, kus anti ülevaade järgmise aasta suvel toimuvast Tartu laulupeost, räägiti repertuaarist ja lavastusest. Ühtlasi tulid müüki piletid.

Avaüritusel esines Tartu ülikooli kammerkoor ning Tartu Vaskpilliansambel.

Laulupeo 150. sünnipäeva tähistamine toimub Tartus 20.–22. juuni 2019.

Tartu laulupeo peakontsert kannab oma südames laule, mis meile kõigile armsad ja sügavale hinge pugenud. Enam kui 8500 laulja poolt, kelle seas nii vanaisasid kui lasteaedade mudilasi, tuleb 22. juunil 2019 ettekandmisele palju kullaprooviga koorimuusikat. Näiteks Miina Härma „Tuljak“, Aleksander Kunileiu „Mu isamaa on minu arm“, Veljo Tormise „Laulu algus“, Gustav Ernesaksa „Kutse“, Ülo Vinteri „Laul Põhjamaast“ ja Arvo Pärdi „Eesti hällilaul“, Airi Liiva „Tahan, ei taha“ ja Rein Rannapi „Õunalaul“.

Üles astuvad puhkpilliorkestrid nagu päris esimeselgi laulupeol 150 aastat tagasi. Kaastegevad on Vanemuise Sümfooniaorkester ning solistid Tõnis Mägi, Jarek Kasar, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia), Ivo Linna jt. Peakontserdi lõppedes jätkub laulupeo sünnipäeva tähistamine Tartu lauluväljakul koos ansambliga Curly Strings.

Piletid laupeo sünnipäevale saab soetada Piletilevist