Vasaku veeru navigatsioon

Tekkis küsimus?

Kirjuta meile!

… või helista 742 2409

« Tagasi lehele Teated

Kaasav eelarve kutsub tartlasi hääletama

Avaldatud: 6.10.2014

Taas kord on toimumas kaasava eelarve hääletus Tartus, linnlastele on antud valida 25 erinava idee seast. Ideedega saab tutvuda https://www.volis.ee/gvolis/osale/index?kid=14833 või Tartu linna kodulehe, valides sealt kaasava eelarve ideed. Meiegi kutsume teid hääletama kuid meie soovitame teil hääletada ideede poolt, mis leiavad aset puhkepargi läheduses või koguni selle sees.

Tore oleks, kui teile meeldiks ka meie idee, mis kannab numbrit 20. Lühidalt on idee järgmine:

Tähtvere Spordipark on Tartus teada-tuntud suusakoht. Kahjuks ei võimalda kõik talved looduslikul lumel suusatada, kunstlumi lubaks aga linlastel kauem suusarõõme nautida.

Kui tavaliselt toodetakse kunstlumi hunnikusse ja transporditakse seejärel suusarajale, siis selle asemel võiks rajada Soomes ja Skandinaavias kasutatava maasisese veetorustikuga süsteemi. Nii ei satuks lume transpordi käigus võib suusarajale mulda, kive ja teisi võõrkehi, samuti lüheneks raja lumega katmise aeg 2-3 nädalalt umbes 1 nädalale ning väheneks lume kadu.

Niisuguse süsteemiga oleks võimalik toota lund igasse Spordipargi nurka, nii kelgumäele kui ka lumelaudurite nõlvale. Tänu süsteemi lihtsusele saaks seda kergelt jätkata ka dendropargi suunal, mis looks võimalusi ka suuremate talispordisündmuste jaoks.

Järgmine

Järgmine

Järgmine

Järgmine

Järgmine

Järgmine

Järgmine

 

Järgmine

 

ROHKEM INFOT: marti@arena.ee või 5130532

NB! Kutsume teid kolmapäeval 8. oktoobril kell 14 00 Tähtvere spordiparki uudistama olemas olevat tehnikat ja tutvuma lumetegemise tehnoloogiaga.